Press

1. Gameskeys – Top Steam Games to Look out for in May 2020 (11.05.2020)

Around 20 games are released on daily basis at Steam, and sometimes it can get difficult to try all of them, that is why we have curated a list of exciting Steam games that you must try, these games will keep you busy for the whole year.

Mia Ella, Gameskeys

2. ClemmyGames – NEW Indie Game Trailers of the Week: 18 – 24 May 2020 – Part 1 (18.05.2020)

I simply love the unique ideas that indie game developers come up with and I hope that you will find these videos useful in allowing you to discover the best indie games. Do consider subscribing to keep up with the latest indie games!

ClemmyGames

3. IndieTürk – Türk Yapımı Görsel Roman Viktor Crysworth Steam’de Çıkıyor! (19.05.2020)

Viktor Crysworth, istihbarat konulu bir görsel roman. Viktor Crysworth’ü türünün diğer örneklerinden ayıran temel iki özelliği; bilim-kurgu türünde bir hikayeyi anlatması ve içindeki bütün görsellerin Unreal Engine 4 ile animasyonlu olarak render edilmiş olması. Bunlara ek olarak Viktor Cryswoth’ün sanat tasarımının ve müziklerinin oldukça ilgi çekici durduğunu söylemeden olmaz.

Anıl Atıcı, IndieTürk

4. Esport Times – Viktor Crysworth’un Yapımcısı Burak Bahar Sorularımızı Cevapladı (20.05.2020)

Viktor Crysworth, 20 Mayıs 2020 tarihinde çıkışını yapacak olan Türk yapımı bir görsel roman. Oyunun yapımcısı Burak Bahar bizi kırmadı ve oyunun çıkışından önce sorularımızı yanıtladı.

Ahmet Mandalı, Esport Times

5. Merlin’in Kazanı – Viktor Crysworth İnceleme (21.05.2020)

Dünya düzeni, hayal kuran ama hayallerini hedefleri haline getiremeyen gölgede kaybolup giden çocuklar. Hepsinin sesiydi Viktor; kaybedenin tüketilenin yanında, kazanmış ve tüketmişlerin karşısında. Ya da karşısında mı cidden? Neredeydi bu aklın takip edemediği ve sözlerindeki illüzyon ile bizi geren karakter. Geçmişte mi takılıp kalmıştı? Geleceği mi elinin içinde tutuyordu?

Yusuf Evez, Merlin’in Kazanı

6. Fantazya – Steam’de Türk Yapımı Bir Sinematik Görsel Roman: Viktor Crysworth (21.05.2020)

Resmi Steam geliştirici olan ve tamamen alanında uzman, başlarında Burak Bahar’ın bulunduğu Türk bir ekipten oluşan MISADREF, 20 Mayıs günü Viktor Crysworth’ü Steam üzerinden yayınladı. Viktor Crysworth için Unreal Engine 4 motoru ile oluşturulan animasyonlu görseller üzerindeki metinleri okuyarak ve seçimlerimize göre farklı yönlere, farklı sonlara ilerleyen bir bilim-kurgu romanı hatta belki de 2050 sonrası yaşanan bir distopya diyebiliriz.

Ozan Kırtepe, Fantazya

7. TechnoLabs – Viktor Crysworth: Türk oyunu Steam’de büyük başarı elde etti (21.05.2020)

“Görsel Roman” türüne bilim kurgu dokunuşları yapılan, MISADREF tarafından geliştirilen “Viktor Crysworth” 20 Mayıs 2020 itibariyle çıktı. Türkçe ve İngilizce dilleri ile yayınlanan yapım, Steam’de erişime açık. Oyun yayınlandığı gibi bu ayın popüler yeni çıkanlarının arasına girmeyi başardı. Neredeyse 6. yaşına girecek olan hikâyesini bir şekilde oyuncularıyla buluşturmayı başaran ekip, oyuncuların iyi ya da kötü tüm geri bildirimlerini mutlulukla dinleyeceğini belirtti.

Gürsu Akalın, TechnoLabs

8. IndieTürk – Viktor Crysworth İncelemesi (21.05.2020)

Oyundaki metinler gayet özenle yazılmış ve birçoğunun altında farklı anlamlar bulunuyor. Metinleri okurken boş boş geçmektense ne demek istediğini düşündüğünüzde oyunun size vermek istediklerini daha iyi bir şekilde alıyorsunuz. Sanat tasarımını da gerçekten başarılı buldum.

Anıl Atıcı, IndieTürk

9. Arrange Point – Viktor Crysworth [PC] (21.05.2020)

Çok büyük bütçeli oyunları bile ele alırken yerden yere vurduğumuz noktalar oluyor. Açıkçası Viktor Crysworth, çoğu AAA oyunun başaramadığı hikâye sunumunu bizlere çok güzel veriyor.

Atakan Gümrükçüoğlu, Arrange Point

10. Esport Times – Yolun Başı Mı, Sonu Mu: Viktor Crysworth İnceleme (02.06.2020)

Viktor Crysworth; Türk yapımı ikinci, bilim kurgu konulu ise ilk görsel roman olma özelliğini taşıyor. Sonlarının ucu açık, bu sebeple sormamız gereken asıl soru şu: Yolun başı mı, sonu mu? Serinin potansiyelinin bu oyunda tam olarak ortaya çıkamadığını düşünüyorum. Ekip bu yolda ilerlerse ortaya kült bir görsel roman serisi çıkabilir. Ellerinden biri tutarsa ortaya bambaşka işler de çıkabilir tabii. Yolun sonuna geldiysek de, kendilerinden sonrakilere ilham verecek bir yapıt armağan etmiş oldular oyun sektörüne.

Ahmet Mandalı, Esport Times